Terapeuti

Co o sobě říkají

naši terapeuti?

Anamy

Přes 15 let jsem pracovala v oblasti marketingu a médií. Jako manažerka jsem se o psychologii člověka a týmu zajímala, abych dokázala řídit a vést lidi. Neustále zvyšovat výkon. Vzdělávala jsem se a absolvovala řadu školení, až mě můj perfekcionismus a honba za ještě větší pochvalou dovedly na vlastní terapie. Během sezení, po narození mého syna, profesních a pro mě velmi bolavých osobních kotrmelcích, jsem si postupně začala uvědomovat, jak nedokáži cítit, prožívat, jak neznám ani sebe, ani své emoce. Jaké mám žádosti, neustálé nároky, jak pořád něco chci, nebo nechci. Jak se prostě snažím domyslet se ke štěstí.

 

Proč nedokáži přijímat život ve svých podobách a žít ho naplňujícím způsobem?
Proč se chovám tak nadřazeně a pak se zase ze mě stává oběť, která si přeje být litována a opečovávána?
Jak mám začít kombinovat myšlení s cítěním?
A co já s tím vším?
A vůbec: jaký to má smysl? 

 

Potřebovala jsem odpovědi na své otázky a začala je hledat. Kreslila jsem grafy, hledala souvislosti, vědecky vytvářela matice chování - potřebovala jsem to všechno POCHOPIT.. 

Intenzivní a oddaná práce na individuálních terapiích s MUDr. Ivetou Špatenkovou, semináře, kurzy a Škola sebepoznání a osobního rozvoje s MUDr. Pavlem Špatenkou, akreditovaný výcvik Řešení konfliktu technikou mediace, Integrativní výcvik poradenských a terapeutických dovedností Life Dynamic a spousta životních výzev mě nakonec usadily do křesla terapeuta. 

Pochopila jsem :-), že nelze vše chápat hlavou, urvat konáním a naučila jsem se i BÝT. Pro mě největší životní úkol, protože má silná hlava je mou výhodou, ale i mým vlastním stínem.

Jako terapeutka si přeji doprovázet na cestě sebepoznáním každého, kdo má vůli a odvahu poznat a pochopit sebe, objevit vytěsněné, nalézt své skutečné potřeby, nahlédnout na svou situaci jiným, kreativním způsobem a objevit v sobě cítění a důvěru v život. 

 

Jdete do toho? Ozvěte se mi.

 

Moje mentorka a supervizorka: MUDr. Iveta Špatenková

Moje lektorka a supervizorka: Mgr. Tereza Moravcová

Moje lektorka mediace a supervizorka: Mgr. Elena Mešková

CENA:

Individuální terapie 1200 Kč / 60'
Párová terapie 1800 Kč / 60'
Mediace 3600 Kč / 180'
Firemní koučink 1600 Kč / 60'
Platbu lze provést na místě nebo převodem na účet.

FORMA:

Osobně

Online

OBJEDNÁNÍ:

Telefon

Email

Formulář

STORNO:

SMS, či telefonicky (prosím, nikoliv e-mailem).
 2 pracovní dny předem (jinak se platí 100% storno poplatek).
V případě nemoci je možná individuální domluva.

Adéla

Osvobodila jsem se a vy můžete také.
V minulosti jsem si nedovolila být sama sebou. Byla jsem velmi stydlivá, tichá, nevěřila jsem si a byla jsem přesvědčená, že nejsem dost dobrá a ani nikdy nebudu. Často jsem si přišla k ničemu. Nechápala jsem své emoce a s nikým jsem je nesdílela.
Dlouho jsem nerozuměla tomu, kde se v mé hlavě berou myšlenky, které mi neustále srážejí sebevědomí, a proč jim vlastně věřím. O svých emocích a potřebách v mém okolí téměř nikdo nemluvil, a tak jsem o nich také nemluvila.
Jedno období mého života bylo velmi temné. Byla jsem nešťastná a napětí v těle jsem uvolňovala častým zvracením. Mé okolí samozřejmě nic poznat nemohlo, naučila jsem se své pocity a emoce skrývat, potlačovat je a ukazovat světu jen tu stránku sebe sama, která se očekávala, slušela a patřila.
Po nějakém čase jsem si uvědomila, že už nechci žít ve stresu a strachu. Poznala jsem pár inspirativních lidí, začala se ve volném čase věnovat psychologii, nechala jsem se „zavřít“ na týden do tmy (terapie tmou) a navštěvovat rozvojové kurzy a výcviky. Díky tomu jsem se znovu naučila vnímat sama sebe, své potřeby a emoce, a to nejdůležitější a nejtěžší: komunikovat je.
Uvědomila jsem si sílu introjektů a rodových traumat a bolestí, které se předávají z generace na generaci. Začala jsem se milovat taková, jaká jsem. Dovolila jsem si žít svůj život naplno a podle sebe.
Kdybych v minulosti věděla, že si něčím podobným prochází i někdo jiný, někdo, kdo se těmto otázkám věnuje, věřím, že bych mnohem rychleji a snadněji našla cestu opět sama k sobě. Tím, že jsem narovnala vztah sama se sebou, se začaly automaticky zlepšovat vztahy i s mým blízkým okolím.
Vnímám jako své poslání s vámi sdílet vše, co jsem se na své cestě naučila. I vy můžete vést život, jaký si zasloužíte – plný lásky, přijetí a s úsměvem na duši.
Mám vystudovanou andragogiku a své znalosti a zkušenosti čerpám primárně z Výcviku poradenských a terapeutických dovedností, neustále se vzdělávám prostřednictvím odborných kurzů a seminářů a z některých složitých momentů z mého života. Pracuji s moderními terapeutickými přístupy (gestalt terapie, hlubinná a imaginativní psychologie, KBT, terapie realitou, dramaterapie, logoterapie, pozitivní psychologie, zenbuddhismus, transakční analýza).
Spolupracuji s nadačním fondem Prosperity, organizacemi Nadechni se, Klubovna naděje a Kurzy pro tebe, přispívám články na různá témata z oblasti psychologie do online magazínu Marianne a působím i jako firemní terapeutka. A v minulosti jsem spolupracovala s MUDr. Janem Hnízdilem v Hnízdě zdraví a v Centru terapie autismu.

 

Moje lektorka a supervizorka: Mgr. Tereza Moravcová

CENA:

Individuální terapie 1000 Kč / 60'
Platbu lze provést na místě nebo převodem na účet.

FORMA:

Online

OBJEDNÁNÍ:

Telefon

Email

Formulář

STORNO:

SMS, či telefonicky (prosím, nikoliv e-mailem).
 2 pracovní dny předem (jinak se platí 100% storno poplatek).
V případě nemoci je možná individuální domluva.

Sandra

Vždy jsem v sobě měla bojovnici. Tomu také odpovídala část mé životní cesty, kterou byla kariéra v bojovém sportu. Vrcholovou sportovkyní a trenérkou kickboxu jsem byla 14 let. 

Žila jsem tedy život plný boje, zápasů, pokořování soupeřek, dosahování cílů, dotýkání se osobních limitů a překonávání sebe sama. Byla jsem velmi mužsky zaměřená. I přes velké sportovní úspěchy jsem však cítila, že mi něco chybí. Jako bych měla někde v sobě černou díru, kterou jsem nebyla schopná zaplnit. Všudypřítomný pocit prázdnoty. Připadalo mi, jako bych bojovala se životem. 

Sport, kterým jsem žila, se pro mě stal nepochopitelnou potřebou a také zdrojem životních obtíží. Začala jsem se ptát sama sebe, proč ho pořád ještě dělám.

Vydala jsem se tedy na cestu za hledáním odpovědí na otázky “Proč?”, která spočívala v objevování a poznávání sebe sama. Začala jsem se systematicky věnovat hlubinné analýze a zkoumat vlastní psýché.

Pochopila jsem, že slupku drsné bojovnice jsem si vytvořila kvůli tomu, aby mi poskytovala pocit bezpečí, o který jsem kdysi přišla. Chránila mě tedy před světem a zároveň i před životem. Byla jsem ženou, která měla potřebu být silnější než většina mužů. Docela se mi to dařilo a nebylo výjimkou, kdy jsem měla “největší koule v místnosti”, ač byla ona místnost plná mužů :-)

Ve chvíli, kdy jsem si dovolila odložit své “brnění” a přestala bojovat se životem, ke mně mohla přijít radost a spokojenost. Začala jsem konečně žít naplno. 

Součástí mých studií se stal výcvik Life Dynamic, který mě naučil poradenským a terapeutickým dovednostem. Díky výcviku Evropské akademie somatického vzdělání CORE TOUCH jsem se dostala zpět do kontaktu se svým tělem a výcvik Kněžek staré Evropy mi ukázal důležitost rituálů v našich životech. 

Nyní pracuji jako terapeutka a na pozvání klientů vstupuji do jejich osobního příběhu. Mým posláním je vytvořit bezpečné a laskavé prostředí, kde můžeme společně prozkoumávat duši a sdělení, která přináší. Zaměřujeme se na nalezení příčin klientových osobních i vztahových problémů a zkoumáme možnosti osobního rozvoje. Nabízím také možnost individuálního rituálu, který je zaměřen na konkrétní potřeby klienta. 

Pokud vám připadá, že ve svém životě bojujete nebo potřebujete získat lepší porozumění své situaci, jsem tu pro vás. Stačí se ozvat. 

CENA:

Individuální terapie 1200 Kč / 60'
Párová konzultace 1800 Kč / 60'
Osobní rituál 4000 Kč / 180'
Platbu lze provést na místě nebo převodem na účet.

FORMA:

Osobně

Online

OBJEDNÁNÍ:

Telefon

Email

Formulář

STORNO:

SMS, či telefonicky (prosím, nikoliv e-mailem).
 2 pracovní dny předem (jinak se platí 100% storno poplatek).
V případě nemoci je možná individuální domluva.